O nás

Firma INTEX Hlušice – truhlářství a tesařství zahájila svou činnost jako sdružení fyzických osob v lednu roku 1991. Okolnostmi přinuceni, dohodli jsme se se třemi kolegy na spolupráci a založení malé vesnické firmičky. Výrobní program do začátku jsme měli díky zakázkám pro Čokoládovny a.s. Název sdružení INTEX jsem odvodil od produkce výrobků INTeriéry i EXteriéry a prosadil jej jako oficiální. Po čase se kolektiv pracovníků rozrostl o další dva truhláře. Nebylo jednoduché zajistit práci pro 6 lidí, ale fungovali a celkem i prosperovali jsme do konce roku 2008, kdy se projevila „ponorková nemoc“ a díky zákulisní dohodě čtyř dnes bývalých kolegů se sdružení po 18. letech rozpadlo.
Firma INTEX Hlušice ale nezanikla, byla přece mým „dítětem“ a tak po ochránění obchodního jména pokračuje v činnosti v nové provozovně v Novém Bydžově, v areálu bývalé firmy Nobys, nyní Spojovací materiály Čížek. Majitel, ing.Čížek mi v nesnadných začátcích velice pomohl a zrekonstruoval starou kovoobrobnu, kterou jsem vybavil kvalitními stroji a dnes se zabývám truhlářskou výrobou jak z masivního dřeva, tak i z konstrukčních, dýhovaných a lamino desek.

Nabízíme také tesařské, pokrývačské a klempířské práce, nejlépe zajišťujeme kompletní dodávky střech na klíč z libovolných materiálů. Nejnověji jsme nabídku rošířili o stavební činnost, zednické práce, autodopravu, služby projektanta, stavební dozor a další profese.
Kolegům tesařům nabízíme prodej kvalitních střešních fólií a membrán za nízké ceny, kutilům a stavebníkům pak jako jediní na Novobydžovsku velice kvalitní vodoodolné HDF desky s různými dekory dřeva.